سوالات متداول

پاسخ به ابهامات و سوالات خود را در اینجا بیابید

آیا امکان افزایش هاست و پهنای باند وجود دارد ؟

شما می توانید هر لحظه هاست (فضای میزبانی) و پهنای باند سایتتان را افزایش دهید.

تعرفه افزایش هاست (فضای میزبانی) به ازای هر یک گیگ اضافه مبلغ ۷۵ هزارتومان می باشد.
برای پهنای باند از طریق ارسال درخواست پشتیبانی به آدرس :

crm.see5.ir/submitticket.php

اقدام نمایید.

منظور از دامین یا دامنه چیست ؟

دامنه در حقیقت نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از .com ،.net و .org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند

هاست چیست ؟

هاست (Host) در زبان انگلیسی به معنی میزبان است. یعنی میزبانی سایت شما برعهده شرکتی است که شما انتخاب کردید. Host یک کامپیوتر تحت شبکه است که توسط cpanel سایت شما کنترل می شود. محتوای این کامپیوتر یک سیستم عامل است که شما انتخاب کردید لینوکس یا ویندوز. و در درایو های دیگر محتوایی که شما از طریق cpanel برای سایت خود ریخته اید وجود دارد. پس Host هم یک کامپیوتر است که با وسایل جانبی پیشرفته و مودم های مخصوص ، به cpanel متصل شده و در شبکه اینترنت پخش می شود.

نحوه ورود به سی پنل (کنترل پنل هاست) چگونه است ؟

اگر به عنوان مثال نام سایت شما see5 باشد میتوانید وارد سی پنل هاست خود شوید :

نام دامنه شما domain.see5.ir:2082

اگر با سی فایو سایت ساخته باشید ، نام کاربری و رمز عبور سی پنل هاست شما در زمان تکمیل فرآیند ساخت سایت به آدرس ایمیل شما ارسال شده است

آیا میتوانم هاست و دامینم را بیشتر از یک سال تمدید کنم ؟

شما میتوانید دامین خود را بین یک تا پنج سال تمدید نمایید اما درمورد هاست با توجه به ارتقاء روزانه امکانات و نیز تغییرات نرخ ارز امکان تمدید بیش از یک سال وجود ندارد.

ایا می توانم هاست اضافی خریداری نمایم ؟

بله، تعرفه های هاست اضافه در قسمت تعرفه ها قابل مشاهده است.

چگونه مالکیت دامینی که سی فایو برای من ثبت میکند برای من میشود؟

برای این منظور دو راه وجود دارد. اول اینکه ، کاربر از طریق سایت nic.ir یک شناسه کاربری میسازد و در قسمت مدیریت رابطه های مجاز درتمامی سطوح دسترسی تیک مربوط به نمایندگان را میزند تا سی فایو بتواند با استفاده از شناسه کاربری ساخته شده در nic.ir دامین را به نام فرد خریداری و ثبت نماید. راه دوم این است که کاربر خودش دامنه را ثبت میکند که در این روش باید DNSهای موردنظر برای این کار را از سی فایو دریافت کند و در هنگام ثبت این dns ها را برای دامین خود ست کند.