سوالات متداول

پاسخ به ابهامات و سوالات خود را در اینجا بیابید

آیا سی فایو از سایت ما پشتیبان گیری (بکاپ) انجام می دهد ؟

سی فایو برای پشتیبان گیری (بکاپ) سایت شما هیچ تعهدی ندارد چرا که شما موظف هستید روزانه از سایت خود بکاپ بگیرید تا در صورتی که تغییر و یا مشکلی ایجاد کردید آن را بتوانید بازگردانی کنید. ما این پیشنهاد را می کنیم که حتما از سایت تان روزانه بکاپ بگیرید.

آموزش کامل ایجاد شناسه کاربری نیک

آموزش کامل ایجاد شناسه کاربری نیک
ثبت تمامی دامنه ها به نام کاربران انجام می شود و جهت ثبت دامنه های آی آر به نام کاربران نیاز به شناسه نیک کاربران می باشد، جهت ثبت دامنه های آی آر لازم است تا شما نسبت به ایجاد شناسه کاربری در وب سایت nic.ir اقدام کنید و شناسه نیک خود را (مثال: xxxx-irnic) در مراحل ارسال سفارش وارد نمایید.
ساخت شناسه نیک تنها به چند دقیقه زمان احتیاج دارد و شما می توانید از آن برای ثبت دامنه های آی آر به تعداد نامحدود استفاده کنید.
    مراحل ایجاد شناسه کاربری نیک (NIC Handle)
    ۱- به وبسایت http://www.nic.ir مراجعه کنید.
    ۲- در بالاترین بخش وبسایت نیک در سمت چپ از طریق منوی “مشخصه های شناسه” گزینه ی “ساختن شناسهٔ کاربری” را انتخاب کنید.نوع شناسه را متناسب با شرایط خود و موارد اعلام شده در ذیل، با انتخاب دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه برگزینید.
.شخص حقیقی: صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .id.ir ) معرفی شوند.
.شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی: تمامی شرکت‌ها (اعم از مسولیت محدود، سهامی عام و …)، موسسات، انجمن‌ها، نشریات و روزنامه‌ها و کلیه اشخاص حقوقی که در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری، اتحادیه صنفی یا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید‌ه‌اند و شماره ثبتی دارند.
صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .co.ir ، .org.ir ، .net.ir ) معرفی شوند.
.وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی: تمامی سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به قوای سه‌گانه.
صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .gov.ir ، .co.ir) معرفی شوند.
.مرکز آموزشی و پژوهشی:تمامی سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی، آموزشی، دانشگاهی، مدارس و کلیه اشخاص حقوقی که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز دارند.
صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .sch.ir ، .ac.ir ، .org.ir) معرفی شوند.
.شناسه‌ی محدود: صاحبان این نوع شناسه می‌توانند درکنار درخواست برای ثبت دامنه، به عنوان رابط مالی و فنی دامنه‌ها قرارگیرند. اشخاص حقیقی که در نظر دارند تنها برای دیگران دامنه ثبت کنند یا تنها به عنوان رابط فنی و مالی دامنه‌ها معرفی شوند می‌توانند با وارد کردن حداقل اطلاعات، شناسه دریافت کنند.
    ۳- پس از انتخاب نوع شناسه روی گزینه ی “تکمیل فرم و دریافت شناسه” کلیک کنید. (حقیقی یا حقوقی بودن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم نوع شناسه حقیقی را انتخاب کنید تا در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوید)
    ۴- وارد کردن مشخصات شناسه
در مرحله دوم تمام  اطلاعات خواسته شده را باید به صورت کامل و صحیح وارد نمایید .
اطلاعاتی که برای پرسش محرمانه و پاسخ آن وارد می کنید را حتما به یاد داشته باشید زیرا برای تغییر گذرواژه  نیاز می باشد
در قسمت پست الکترونیک یک ایمیل صحیح وارد نمایید زیرا مشخصات شناسه به این ایمیل ارسال می شود . در آخرین بخش فرم_حریم خصوصی، رابط های مجاز_ گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را برگزینید.

  بازنگری و امضاء
در این مرحله اطلاعاتی را که وارد نموده اید برای شما نمایش داده می شود  پس از مطالعه آنها و اطمینان از درست بودن تمام موارد و مطالعه ضوابط و شرایط ثبت شناسه درایرنیک در انتهای صفحه در قسمت” نام کامل سازنده شناسه “نام کامل خود را به زبان انگلیسی بنویسید سپس کد امنیتی موجود در تصویر را در فیلد دوم وارد کنید روی گزینه موافقم ،دریافت شناسه کلیک کنید 

دکمه بازنگری۸) انتخاب شود.

در این بخش نسبت به مطالعه اطلاعات وارد شده در مرحله قبل اقدام نمایید، چنانچه صحیح بود، نسبت به تایید موارد ذکر شده در پایین صفحه که توسط ایرنیک اعلام شده است، با وارد کردن نام کامل خود و همینطور کد امنیتی، اقدام نمایید.

۹)در این مرحله شناسه کاربری نمایان خواهد شد. همچنین سایر مراحل به ایمیل شما ارسال خواهند شد. لذا بایستی به ایمیل خود مراجعه کنید سپس مطابق با موارد اعلام شده در آن عمل نمایید.

نکات قابل توجه:

شما می‌بایست هرچه سریعتر با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور ارسال شده به ایمیل خود، به حساب کاربری ایجاد شده وارد شوید و رمز عبور را تغییر دهید، در غیر اینصورت حساب کاربری شما پس از گذشت ۷ روز حذف خواهد شد.

 پس از ایجاد شناسه اعمال تغییرات آموزش زیر در پنل کاربری نیک شما ضروری میباشد و حتما باید تغییرات زیر را در پنل کاربری خود اعمال کنید.

آموزش تغییر رابط های مجاز شناسه کاربری نیک

    ۱- ابتدا وارد حساب کاربری خود در وبسایت نیک شوید.

    ۲- در بخش بالای پنل کاربری در وبسایت نیک از منوی “شناسه” گزینه ی “رابط های مجاز” را انتخاب کنید.

    ۳- مطابق تصویر زیر نسبت به تغییر موارد اقدام کنید.

    پس از ایجاد شناسه، وارد نمودن شناسه (NIC Handle) در مراحل ثبت دامنه در بخش پشیبانی به منظور ثبت دامنه های ir. ضروری می باشد و ثبت دامنه های ir بدون شناسه نیک کاربران امکان پذیر نیست.

    در صورت بروز هرگونه سوال یا مشکل می توانید در هر زمان از طریق ارسال درخواست در بخش پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

سی فایو چه نوع پشتیبانی را برای کاربران در نظر گرفته است؟

سی فایو سعی کرده با ایجاد محیطی ساده برای پنل مدیریت سایت شما، وابستگیتان را به پشتیبانی شرکت به حداقل برساند.پشتیبانی سی فایو بخشهای سوالات متداول را به عنوان گام اول در حل مسائل شما پیشنهاد میکند. علاوه براین، بخشهای tv (فیلمهای آموزشی)، فایلهای PDF آموزشی(موجود در صفحه قالب ) پاسخگوی سوالات شما می باشد. تیکت نیز از دیگر کانالهای پشتیبانی سی فایو است. در صورتی که مسائل شما از هیچ کدام از روشهای فوق حل نشد میتوانید از بسته های پشتیبانی موجود در آدرس See5.ir/see5-pricing استفاده کنید.

نحوه پشتیبانی و آموزش سی فایو چگونه است ؟

نحوه پشتیبانی و آموزش در سی فایو به این صورت هست :

۱- فیلمهای آموزشی عمومی و تخصصی سی فایو به آدرس Tv.See5.ir

۲- ارسال در خواست پشتیبانی به آدرس crm.see5.ir/submitticket.php

۳- ارتباط با ما در شبکه اجتماعی تلگرام